نکات زیبایی
نکات زیبایی

دوازده نکته داشتن چهره ای زیبا بدون آرایش

نکات زیبایی - پوست خود را با آب هیدراته کنید
نکات زیبایی – پوست خود را با آب هیدراته کنید

نکته اول :  پوست خود را با آب هیدراته کنید

صبح ها نوشیدن یک لیوان پر از آب، بهترین تکنیک مراقبت و رسیدگی پوست می باشد؛ زیرا با این کار، پوست خود را آبرسانی خواهید کرد و بدین ترتیب، چشمان پف کرده و حلقه های سیاه دور چشم که ناشی از کار زیاد، کم خوابی و یا بی خوابی می باشند را بهبود خواهید بخشید. پس صبح هنگام، پوست صورت خود را با یک لیوان آب، آبرسانی کنید تا نتیجه سریع و فوق العاده آن را مشاهده نمایید.

نکات زیبایی -  صورت خود با آب تمیز نگه دارید
نکات زیبایی – صورت خود با آب تمیز نگه دارید

نکته دوم :  صورت خود با آب تمیز نگه دارید

 

برای این که صورت شما بدون آرایش زیبا باشد، باید کاملا پوست خود را پاک و تمیز و به دور از هرگونه گرد و خاک نگه دارید. بدین منظور، صورت خود را کاملا با آب بشویید و پاک نمایید. برای نتیجه بهتر، می توانید از یک پاک کننده طبیعی نیز استفاده کنید.

 

نکات زیبایی -  مراقب رژیم غذایی خود باشید
نکات زیبایی – مراقب رژیم غذایی خود باشید

نکته سوم مراقب رژیم غذایی خود باشید

پیروی از یک رژیم غذایی مغذی و متعادل باعث خواهد شد که پوست شما، سالم و بی عیب و نقص بماند. خوردن غذاهایی سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر به شما کمک خواهند کرد که به طور طبیعی بدرخشید. لیمو، پرتقال و سایر میوه ها، سبزیجات و محصولات لبنی به زیبایی شما خواهند افزود. با این مواد غذایی پوستی نرم و صاف خواهید داشت.

نکته چهارم : پوست خود را مرطوب سازید

همیشه از این امر مطمئن گردید که پوست شما مرطوب است و خشک نمی باشد. تعداد بسیار زیادی از مرطوب کننده های طبیعی در بازار موجود می باشند که با استفاده آنها، پوستی بانشاط و صاف و نرم خواهید داشت.

نکته پنجم : ورزش یک ضرورت است

روحیه خود را با ورزش و فعالیت های بدنی بالا ببرید. با ورزش، بخش های داخلی بدن را تقویت نمایید. ورزش همیشه به شما کمک خواهد کرد تا پوست بهتری داشته باشید. با ورزش ضربان قلب بهبود یافته و بدین ترتیب جریان خون در پوست بهتر می شود؛ در نتیجه پوست نفس می کشد و درخشش آن افزایش می یابد.

نکته ششم : استرس خود را کاهش دهید

داشتن برنامه های کاری پرمشغله و کار زیاد، باعث شده است که روزانه استرس زیادی به ما وارد شود. امروزه اغلب انسانها، در منزل یا محل کار، درگیر استرس بالایی هستند. سعی نمایید تا استرس خود را از بین ببرید یا آن را کاهش دهید. می توانید با داشتن پیاده روی منظم، انجام حرکات یوگا، ماساژ، چشمه های آب معدنی و یا حتی استراحت، از استرس خود بکاهید. کاهش استرس به پوست شما کمک می کند تا خود را احیا کرده و بدین ترتیب، جوانی و زیبایی شما را حفظ می کند.

نکات زیبایی - به طور طبیعی پوست خود را تمیز و پاکسازی نمایید
نکات زیبایی – به طور طبیعی پوست خود را تمیز و پاکسازی نمایید

نگته هفتم : به طور طبیعی پوست خود را تمیز و پاکسازی نمایید

پاک کننده های طبیعی، منافذ داخلی و خارجی پوست را از آلودگی ها، باکتری ها، خاک و گرد و غبار پاک می کنند. آنها بدون هیچ آسیبی به پوست، به شما کمک خواهند کرد تا حالت طبیعی پوست خود را بازیابید.

نکته هشتم :  ماسک های خانگی بسازید

سعی نمایید با مواد طبیعی که در آشپزخانه ها یافت می شوند برای خود ماسک بسازید. از مواد طبیعی مانند ماست، عسل، بادام، روغن ها، لیمو و غیره ماسک تهیه کرده و برای پوست خود استفاده نمایید. مواد طبیعی، پوست شما را تغذیه می کنند.

نکته نهم : به اندازه کافی بخوابید

داشتن یک خواب خوب و کافی (۷ تا ۸ ساعت در روز) ، برای پوست یک امر ضروری محسوب می گردد. با خواب کافی، پوست جوان و شاداب می ماند. بنابراین هنگاه خواب گوشی موبایل خود را خاموش کنید تا آرام بخوابید.

نکات زیبایی - از لب های خود مراقبت نمایید
نکات زیبایی – از لب های خود مراقبت نمایید

نکته دهم : از لب های خود مراقبت نمایید

داشتن لب هایی زیبا، همیشه به زیبایی پوست شما می افزاید. سعی کنید لب های خود را مرطوب نگه دارید و از ژل های مرطوب کننده مناسب لب استفاده نمایید و هرگز اجازه ندهید پوست لب شما خشک شود. لب های خود را مرتب با آب بشویید تا تمام ذرات گرد و غبار از روی آن پاک گردند.

نکته یازدهم : موی خود را بیارایید

برای اینکه پوست شما بهتر به نظر برسد و چهره بدون آرایش زیبایی داشته باشید، موی خود را فراموش نکنید. بنابراین همیشه به موی خود، مدل آن و نحوه کوتاهی مناسب آن توجه کنید و به درستی آن را بیارایید. موهایی آراسته و مرتب به درخشندگی پوست شما کمک خواهند کرد.

نکته دوازدهم : به چشم های خود توجه کنید

چشم ها از سلامتی و زیبایی پوست خبر می دهند. چشم، مژه و ابرو در زیبایی پوست بسیار مهم می باشند، بنابراین، آنها را همیشه مرتب و آراسته نگه دارید.

User Rating: 4.55 ( 1 votes)